Translate (μεταφραση)

Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Ανώμαλη προσγείωση του ΠΑΟΚ στην Ξάνθη > Γνώρισε τη συντριβή από τη Σκόντα με 4-2

Και μη χειρότερα.
Για να γυρίσει ο ήλιος και να έρθει το πρωτάθλημα στην Τούμπα και στη Θεσσαλονίκη....θέλει δουλειά πολύ.
Σκιά του εαυτού του ο "δικέφαλος",
άφησε το καλό του πρόσωπο στο Καραϊσκάκη και υποτάχθηκε άνευ όρων στη ρωμαλέα Ξάνθη χάνοντας με 4-2.

Χαρακτηριστιστικό της πολύ κακής μέρας που βρέθηκε ο ΠΑΟΚ είναι το γεγονός ότι σε 90΄αγώνα η καλύτερη εκτός έδρας άμυνα του πρωταθλήματος(πριν το ματς είχε δεχθεί μόλις ένα γκολ σε τέσσερις αναμετρήσεις), εισέπραξε τέσσερα εύκολα γκολ.

Η Ξάνθη, παρουσιάστηκε διαβασμένη , μπλόκαρε τα ατού του ΠΑΟΚ και εκμεταλλεύτηκε απλά τις ευκαιρίες που τις παρουσιάστηκαν και τα λάθη του αντιπάλου.
Προηγήθηκε μόλις στο 6΄ με πλασέ του Καπετάνου, ξαναχτύπησε στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου και αποτελείωσε τις όποιες φιλόδοξες βλέψεις των φιλοξενουμένων λίγο πριν τη λήξη του αγώνα πάλι με τον Καπετάνο.

Κουρασμένος, σχεδόν "ματιασμένος" ο "δικέφαλος του βορρά" δεν δικαιολόγησε σε καμμιά στιγμή του αγώνα την πρωτιά του πρωταθλήματος, δεν είχε φρεσκάδα και αποφασιστικότητα ούτε φυσικά επιβεβαίωσε τις υπεραισιόδοξες εκτιμήσεις των φίλων της ομάδας για κατάκτηση του τίτλου.