Translate (μεταφραση)

Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2019

"Γκραν γκινιόλ" πρόκριση του ΠΑΟΚ επί του Πανιωνίου με 4-2(κανονική διάρκεια 2-1) στην παράταση

Ένας απίστευτος ΠΑΟΚ παρ΄ότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο ανέτρεψε τη σθεναρή  αντίσταση του Πανιωνίου στην παράταση και κατάφερε να γευτεί το νέκταρ της πρόκρισης.

Μετά το 2-1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στον έξτρα χρόνο όπου έλυσαν τις διαφορές τους με τρόπο τόσο συναρπαστικό όσο και απρόβλεπτο.

Η εξέλιξη του αγώνα.

Στο 32 ο Μπίσεσβαρ έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ντουρμισάι ισοφάρισε.
Στο 82΄ ο Σβιντέρσκι έκανε το 2-1 και οι δυο ομάδες κλήθηκαν να λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση
Στην αρχή της παράτασης ο Καμαρά με το γκολ που πέτυχε στο 94' το οποίο έκανε το 2-2 στην παράταση και έδινε την πρόκριση στον Πανιώνιο έβαλε στον ΠΑΟΚ δύσκολα.
Ο δεινός σκόρερ Άκπομ στο 114' έκανε το 3-2 και λίγο πριν από τη λήξη της παράτασης ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ αποβάλλοντας τον ποδοσφαιριστή του Πανιωνίου που υπέπεσε στην παράβαση με τον Βιερίνια να κάνει το 4-2 χαρίζοντας την πρόκριση στο "δικέφαλο".
 Μετά το γκολ πάντως οι παίκτες του Πανιωνίου αρνήθηκαν να συνεχίσουν τον αγώνα, δεν έκαναν ούτε σέντρα χειροκροτώντας ειρωνικά τον διαιτητή μέχρι να λήξει ο αγώνας.