Translate (μεταφραση)

Κυριακή 3 Μαρτίου 2019

Το "μαυρόασπρο εξπρές" πέρασε αήττητο και από την έδρα του Παναθηναϊκού

Αν και έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές για ένα ακόμα παιχνίδι και μάλιστα σε ντέρμπι ,ο ΠΑΟΚ, έφτασε σε μια άνετη επικράτηση με 0-2 επί του Παναθηναϊκού μέσα στην Αθήνα.

Αήττητος για μια ακόμη αγωνιστική ο "δικέφαλος" συνεχίζει να καλπάζει για τον τίτλο του πρωταθλητή που δεν χάνεται με τίποτα.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης με δύο γκολ στα δεύτερα λεπτά κάθε ημιχρόνου με Μαουρίτσιο και Ζαμπά καθάρισε εύκολα τον αγώνα και δεν απειλήθηκε παρά σε ελάχιστες μόνο περιπτώσεις (ειδικά μετά το 60΄έ όταν έχασε με απευθείας κόκκινη τον Ζαμπά). Κι΄όταν φυσικά ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός τόλμησε να "σηκώσει κεφάλι" και να απειλήσει ...ύψωσε το ανάστημά του για μια ακόμη φορά ο Πασχαλάκης κατεβάζοντας κυριολεκτικά ρολά κρατώντας το μηδέν.